Wing Chun Türkiye

Wing Chun’da Grup Dersleri

Wing Chun grup derslerine herkes katılabilir. Kondisyon, yaş, cinsiyet ve daha önce başka bir eğitim almış olmasına gerek kalmadan çalışabilir.

Neler Çalışılır?

Wing Chun grup dersleri form ile başladıktan sonra, ısınma için kondisyon egzersizleriyle devam eder. Bu kondisyon çalışmaları stabil ve belirli çalışmalar değildir. Isınma egzersizleri bazen sadece Wing Chun teknikleri ile yapılırken; bazen de sadece vücut ağırlığını kullanarak ve/veya partnerli yapılabilir.

Sınıf yapısı

Grup derslerinde öğrencilerin başlama ve dereceleri farklılık gösterir. Sıklıklı partner değiştirme şansı bulursunuz. Böylelikle farklı beden tipleri ve hareket özelliklerine sahip insanlarla çalışırsınız. Bununla da egzersizlerinizi ve tekniklerinizi farklı kullanma şansları bulabilirsiniz.

Sınıftaki üst seviyeler ve asistanlar sizlere egzersizlerinizde yardımcı olur. Sürekli sizi gözlerler.

Birebir çalışma

Grup derslerinde Lat Sao ve Chi Sao gibi egzersizlerde eğitmen tek tek öğrencilerle çalışabilir. Sınıfın yoğunluğuna göre zaman sınırı olabilir.

Nasıl katılınır?

Wing Chun grup derslerine katılmak için eğitmen ya da asistanlara ulaşabilirsiniz. Kaydınızı eğitmen ya da asistanlar yapabilir. Salon görevlileriyle değil eğitmenlerle görüşerek kayıt olabilirsiniz.